HaberlerİranOrtadoğu

Gelişmeler bağımsız ülkelerin yararına şekilleniyor

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin bağımsız ve adalet yanlısı ülkelerin yararına şekillenmekte olduğunu belirtti.

Ermenistan eski Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan ile görüşen Ahmedinejad “bize karşı komplolar hazırlayanlar bugün zayıfladılar.buna karşılık adalet yanlısı devletler ve milletler huzurlu ve güçlü bir şekilde işbirliğini ve ilişkilerini geliştiriyorlar. Bugün bölge ülkeleri, barış, refah ve huzurun sağlanması yönünde işbirliği yapabilecek potansiyele sahipler” dedi.

İran ve Ermenistan arasındaki dostane ilişkilerin gelişmekte olduğunu vurgulayan Ahmedinejad, tüm ikili projelerin kararlılıkla sonuçlandırılması, bunun yanında da iki ülkenin bölgesel gelişmelerde aktif rol oynaması gerektiğini belirtti.

Görüşmede Koçaryan, devletinin İran ile çok yönlü ilişkileri ve işbirliği geliştirmeye kararlı olduğunu vurgulayarak “Tahran ve Erivan, ikili ve bölgesel ilişkilerin geliştirilmesi için bir çok kapasiteye sahipler” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.