HaberlerİranOrtadoğu

Gelişmelerde Rahberliğin katkısı büyüktür

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, İran’ı göz ardı edilmeyecek düzeyde bölgede güçlü ülke olduğunu söyledi. İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, merkez eyaletinde “Aştiyan” şehrinde halka hitaben yaptığı konuşmasında, İran’ın bölgede çok güçle bir ülke olduğunu ve diğer ülkelerin bunu göz ardı edemeyeceğini söyledi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani konuşmasında, rehberlik ve velayeti fakih faktörü ile rehberliğin tavsiye ve yönlendirmeleriyle başta nükleer faaliyetler alanında, bölgede özellikle de Filistin ve Irak’ta emperyalizme karşı verilen mücadelelerde sağlanan başarılara işaretle “İran’ın ilmi ve teknolojik ekonomik gelişmelerinde rehberliğin dikkat çekici katkısı vardır” diye konuştu.

Bu gün İran’ın, nükleer teknolojide çok önemli kazanımlar sağladığını belirten İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani, İran bu gün, büyük nükleer bilim adamları yetiştirmiştir. Savunma alanında, füze ve askeri alanlarda büyük bir güç olmuştur. Bu velayet-i fakih unsurunun etkisiyle, Dünya Müslümanları Rehberinin denetimiyle sağlanmıştır diye konuştu.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, İran’ın füze ve teknolojik sahalarda yeni kazanımlarına işaretle ” Biz bu gün uzun menzilli füzelere sahibiz. İran’ın savunması yolunda çok yeni ve gelişmiş teknolojilere elde ettik. Bunu açıkça burada dile getiriyorum” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (76) içerik yüklenmiştir.