HaberlerİranOrtadoğu

General Alireza Sabahiferd: “İran, düşmanların sınır ötesindeki hareketlerini izliyor”

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Hatemül-Enbiya -saa- Hava Savunma Karargahı Komutan Vekili, düşmanların sınır ötesindeki her türlü hareket ve faaliyetinin takip edildiğini ifade etti.

General Alireza Sabahiferd Ordu’nun son sıralarda düzenlediği geçit törenine işaretle, İran İslam Cumhuriyeti Ordusu ve Hava Savunma Karargahı’nın bu törende savunma ve askeriye gücü ve kabiliyetinin bir köşesinin sergilendiğini ifade etti.

Bu yıl ilk kez Ordu ve Devrim Muhafızları’nın birlikte ve ortak şekilde geçit töreninde araçları ve silahlarını sergileyerek, düşmanlara İran Silahlı Kuvvetleri’nde sadece birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğunu ve tehditlere karşı bir bütün olarak hazırlıklı olduklarını gösterdiklerini vurguladı.

Bu arada İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Ali Fedevi bugün Buşehr’de düzenlenen bir merasimde yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti’nin kudret ve caydırıcılığın doruk noktasında olduğunu belirterek, İslam Cumhuriyeti’nin Batılılar’ın tüm komplolarını geride bırakarak, caydırıcılık ve istikrar aşamasına ulaştığını ve uluslararası arenada birinci bölgesel aktör haline geldiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.