HaberlerDünyaOrtadoğu

General Bakıri: Dayatılan savaş inkılabın temellerini güçlendirdi

Genel Kurmay Başkanı General Muhammed Bakıri, kutsal savunma haftası dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, küresel bir komplo olan ve İslam inkılabını ve İran İslam Cumhuriyeti nizamını yok etmek üzere tasarlanan sekiz yıllık dayatılan savaş planı, İran milletinin direnişiyle karşılaşmada başarısızlığa uğradığını, bu büyük tehdit süper güçlerin isteklerinin aksine inkılap temellerini güçlendirdiğini belirtti.

IRNA’nın haberine göre, Genel Kurmay Başkanı General Bakıri bu sene dünya barış gününe denk gelen kutsal savunma haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

İran İslam inkılabının zafere ulaşması ve küresel istikbar ve sömürücü güçlerin uluslararası adaletten uzak düzenlerinin tehdit altına girmesi ve uluslararası zalimane ilişkilerin İran İslam Cumhuriyeti tarafından sarsılması üzerine istikbar ve sulta düzeni geniş ve kapsamlı bir ittifak çerçevesinde Saddam’ı ve Irak’a hakim olan Baas rejimini İran’a savaş dayatması ve İslami vatanın önemli bir bölümünü işgal etmesi için teşvik etti.

General Bakıri şöyle devam etti:

Bugün Yemen savaşı ve cesur ve mazlum millete karşı işlenen cinayetlere bakıldığında, Batılıların barıştan yana sloganlarının ardında Suud rejimi ve kurduğu cani ittifakın Yemen milletine karşı kullandıkları silahların büyük bir ölümü başta ABD olmak üzere sözde barış talep ve insan sever Batılı devletlerce temin edildiği gerçeği anlaşılır.

General Bakıri, “Acaba sultacıların saldırdığı, işgal ettiği ve savaş dayattığı Irak ve Afganistan gibi ülkelerde gerçekten barış, huzur ve güven sağlandı mı?” sorusunu gündeme getirerek şöyle ekledi:

Gerçekten Amerikalı askerlerin Afganistan’daki askeri üslerinden apar topar geri çekilmeleri Afganistan’da barış, huzur ve demokrasi için olduğuna inanabilir miyiz? Bunun için bu ülkede son günlere bakmak yeterlidir. Nitekim biraz Yemen’de son dönemde yaşananlara bakıldığında ABD ordusu ve Suud ittifakının mazlum ve savunmasız Yemen milletinin başına neler getirdiği kolayca anlaşılır.

General Bakıri Amerikalı hür düşünceli askerlere hitap ederek şu tavsiyede bulundu:

Amerika devletinin akılsız yöneticileri ve bu ülkenin askeri komuta odalarında oturan cani ve vampir teröristlerin muğlak ve ucuz imajlar yaratarak sizleri uluslararası gerçeklerden uzak tutmalarına ve sizi sultacı ve savaş çığırtkanlığı yapan politikalarının büyülenmiş piyade güçlerine çevirmelerine müsaade etmeyin. Onlar sizleri siyonist lobilerin tasarımı ve planlarının sonucu olan dünyanın acı gerçekleri üzerinde düşünmekten korkutup uzak tutmaya çalışıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.