AfganistanDünyaHaberlerİranOrtadoğu

General Bakıri Kunduz’da terör saldırısını kınadı

Genel Kurmay Başkanı General Muhammed Bakıri, Afganistan’ın Kunduz vilayetinde Seyyidabad camiine düzenlenen terör saldırısını kınayarak bu cinayeti tasarlayan ve işleyenlerin cezalandırılmasını istedi.

Genel Kurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, General Bakıri Pazartesi günü bir mesaj yayımlayarak Afganistan’ın Kunduz vilayetinde Seyyidabad camiine düzenlenen terör saldırısını şiddetle kınadı.

General Bakıri mesajında şu ifadelere yer verdi:

Cuma namazı sırasında düzenlenen bu terör saldırısı, küresel sulta düzeni, uluslararası siyonizm ve istikbar güçlerinin casusluk örgütleri tarafından türetilen tekfirci terör tehlikesi İslam ümmetini ve özellikle direnişi ile büyük şeytan, cani ve terörist Amerika’nın onların topraklarından kaçmasını sağlayan milletleri hedef almaya devam ettiğini ortaya koydu.

General Bakıri mesajının bir başka bölümünde de şöyle dedi:

Dünya Müslümanları ve hatta tüm beşeriyeti üzen ve müteessir eden bu büyük ve uyarıcı musibet bir kez daha İslam beldelerinde ve özellikle dost ve komşu ülke Afganistan’da güvenlik, istikrar ve vahdetin önemini gösterdi. Bu doğrultuda beklentiler, yakın gelecekte Afganistan’da tüm kesimleri kapsayan bir hükümetin kurulması ve ülkeyi İslam düşmanlarının uşağı olan habis teröristlerden temizlemesi ve uzun yıllar acı çeken şerefli Afganistan milletini huzura kavuşturması yönündedir.

Geçen Cuma günü Afganistan’ın Kunduz vilayetinin Hanabad bölgesinde bulunan Şia Müslümanların Seyyidabad  camiine düzenlenen terör saldırısını bir intihar eylemcisi yaptığı belirtildi.

Saldırıda en az 150 kişi şehit düştü, 200 kişi de yaralandı. Saldırının sorumluluğunu tekfirci IŞİD terör örgütü üstlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (15) içerik yüklenmiştir.