HaberlerİranOrtadoğu

General Caferi: Emperyalist Tehditlere Karşı Cevaplar Geçiktirilmemelidir

İslam inkılabı için mevut tehditlerin siyasi, kültürel ve toplumsal olduğunu vurgulayan General Caferi bu tehditlere gereken cevap verilmediği takdirde İslam inkılabını daha büyük sorunların beklediğini kaydetti.
Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, devrim muhafızları üniversitelerinin İslam inkılabının merkezi olduklarını ve bu üniversitelerdeki eğitimin İslam inkılabı için öneminin göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

İslam inkılabının ülke içerisinde ve dışarıda iki önemli esasının olduğunu kaydeden General Caferi İslam inkılabının ülke dışındaki temelinin direniş olduğunu ve hali hazırda bölgede geniş coğrafyalara yayıldığını belirterek “İslam inkılabının mücahitlerine ait olan ve onların fedakarlıkları ile elde edilen zaferler direniş cephesinin büyük ilerlemeler kaydetmesini sağlamıştır” dedi.

“Son 20 yılda art arta gelen zaferler ve İslam inkılabına düşman olanların yenilgilerine şahidiz. Allah’ın izniyle Yemen’de de zafer yakındır” diyen General Caferi, antiemperyalist cephenin kazanımları neticesinde gelecek olan yeni zaferlerin ve kazanımların gerçeği tekrar tespit edeceğini ifade ederek “İslam inkılabı rehberi direniş cephesinin bayraktarlığını yapmaktadır ve bölge halkları ise bu cephede önemli rol üstlenmişlerdir” ifadelerini kullandı.

İslam inkılabının sadece ülke sınırları dışındaki antiemperyalist söylemleri ile var olmadığını bununla birlikte inkılabın ülke içerisinde de üstlenmiş olduğu önemli roller olduğunu hatırlatarak “Tıpkı İslam inkılabı rehberinin ifade ettiği gibi inkılabın ülke içerisindeki telaşları ve konumu dışarıda temsil ettiği konumdan daha önemlidir” dedi.

İslam inkılabı rehberinin inkılap için 5 aşama ortaya koyduğunu ifade eden General Caferi İslam inkılabının hali hazırda 3. aşamada olduğunu ve bir çok sorunla da karşı karşıya olduğunu belirterek “ Bu aşamada tamamen inkılabın içerideki durumu ile alakalıdır ki ülke içerisinde inkılap ne kadar ayakta ve güçlü olursa İslam inkılabı diğer bölge ülkeleri için de bir olgu olacaktır” dedi.

Direniş cephesinin elde ettiği başarıların kutsal savunma tecrübelerinden kaynaklandığını kaydeden General Caferi “Bugün bölge halkları kendi içlerindeki güce inanarak ve Allah’a tevekkül ederek zulmün ve emperyalizmin karşısında direnebileceklerini gördüler” ifadesini kullandı.

Henüz ülke içerisinde İslam inkılabının istenilen aşamada olmadığını ve inkılabın ortaya koyduğu değerlerden uzak olunduğunu belirten General Caferi “İslam inkılabı kendi içerisindeki bir çok soruna rağmen dışarıda önemli başarılar elde etmiş ve direniş cephesi üst üstte zaferler kazanmıştır” dedi.

Adaletin İslam inkılabının temel hedefleri arasında yer aldığını ve bunun yanında ekonomi ve kültürde de istenilen hedefe ulaşmak için daha fazla çaba sarfedilmesi gerektiğini belirten General Caferi “İslam inkılabı rehberi yaptığı bir konuşmada inkılaba doğru bir şekilde bağlı olmanın ancak zamanında amel etmek ve muhafazakarlaşmadan olabileceğini ifade etmişti. Muhafazakar, yani İslam inkılabının mevcut durumundan razı olmak ve var olan ile yetinmek. Oysa muhafazakarlaşmadan İslam inkılabına bağlı olmak inkılap için daha fazla çaba sarfetmek ve İslam inkılabının ortaya koyduğu hedeflere ulaşabilme gayretini göstermektir” ifadelerini kullandı.

Üniversitelerin İslam inkılabı için önemine değinen General Caferi, inkılabın önündeki engellerden bir tanesinin de idarecilerin batı sistemine yönelmeleri ve üniversitelerdeki eğitimin İslamileştirilememe sorunu olarak gördüğünü ifade etti.

İslam inkılabı için mevut tehditlerin siyasi, kültürel ve toplumsal olduğunu vurgulayan General Caferi bu tehditlere gereken cevap verilmediği takdirde İslam inkılabını daha büyük sorunların beklediğini kaydetti.

Konuşmasında son olarak İslam inkılabına bağlı olanların muhafazakarlıktan bir an önce kurtulmaları gerektiğini tekrarlayan General Caferi, cihat ve direniş ruhuyla hareket etmenin ancak bu şekilde olabileceğinin altını çizerek İslam inkılabının ortaya koyduğu hedeflere ulaştırılması gerektiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2021 (24) içerik yüklenmiştir.