HaberlerİranOrtadoğu

General Caferi: Teröristler 2000 kilometre kadar İran füzelerinin menzilinde

İslam inkılabı muhafızlar ordusu Genel Komutanı, Irak Kürdistan bölgesinde inkılap karşıtı terör gruplarına yapılan son füze saldırısının, İran’dan 2000 kilometre mesafedeki tüm teröristlerin askeri üstlerine mesajı olduğunu vurguladı.

Tuğgeneral Muhammed Ali Caferi dün Lübnan el-Minar kanalına yaptığı açıklamada, terörist gruplar ve güçleri İran füzelerinin nokta vuruş kabiliyetinin yüksek olduğunu ve de İran karşıtı hasmane girişimlerinin devamı halinde 2000 kilometre yarıçapına kadar üslerinin İran savaşçılarının menzilinde olduğunu bilmeleri gerektiğini söyledi.
İslam inkılabı muhafızlar ordusu Genel Komutanı teröristler tarafından şirretliklerinin ve hareketlenmelerinin tekrarlanması halinde İran İslam Cumhuriyeti silahlı güçlerinin daha ağır ve daha yoğun saldırı ile karşı karşıya olacaklarının altını önemle çizdi.
Geçen cumartesi günü düşmana bağlı terör gruplarının şirretlikleri ve onların Irak Kürdistan bölgesinden İran sınır bölgelerine yönelik girişimleri ardından İslam inkılabı muhafızlar ordusu 7 füze ile onların konuşlanma, eğitim merkezleri ve terör elebaşlarının toplantı mekanını hedef aldı.
Yapılan operasyonda İran milli güvenliğine karşı Komplo merkezi ve terörist gruplarının önemli operasyon üyeleri ve liderlerinden onlarcası öldürüldü veya yaralandı.
Tuğgeneral Caferi ayrıca Amerika ve sürekli yanında duran bölgesel gerici rejimlerin yıllardan beri İslam Cumhuriyeti’ne karşı Komplo kurduklarını, fakat ülke içindeki birlik nedeni ile onların İran milleti arasında, ister Arap, ister Kürt, ister Türk veya diğer Kavimler arasında tefrika çalışmalarının beyhude olduğunu sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Kapalı