HaberlerİranOrtadoğu

General Cezayiri: Savunma gücümüzü geliştirmekten başka seçeneğimiz yok

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı General Mesut Cezayiri, Amerika’nın İran’ın savunma programlarına karışmasına tepki gösterdi.

General Cezayiri, “İran’ın en önemli savunma gücü halktan kaynaklanıyor ve İranlı gençlerin hazır olduklarından dolayı en iyi savunmaya sahibiz” dedi.

İran’ın her zaman tehditlere uygun şekilde savunma kapasitesini geliştirdiğini söyleyen General Cezayiri, Amerika’nın baskı ve tehditlerini artırdıkça İran’ın da o kadar savunma ve askeri gücünü çoğaltacağının altını çizdi.

Amerika’nın hiçbir şekilde güvenilir olmadığını ve bu ülkeye güvenmenin zarardan başka sonuç doğurmayacağını kaydeden General Cezayiri, “KOEP bugünler her zamankinden daha açık bir şekilde herkesin önünde duruyor ve Amerika’nın sözünü tutmaması ve taahhütlerini yeryerine getirmemesi, apaçık bir biçimde gözler önünde” diye konuştu.

İran’ın direnişten başka bir çaresinin olmadığnı ve kendisine inanması gerektiğini dile getiren General Cezayiri, özgüven sayesinde Amerika ve İslam İnkılabı’nın diğer düşmanların yenilgiye uğrayacağını ifade etti.

Amerika yetkililerinin İran halkının İslam buyruklarından vazgeçmeyeceğini ve İran’a bskı uygulamanın sonuçsuz olduğunu anlamalarının zorunlu olduğunu vurgulayan General Cezayiri, Amerika’nın İran’a karşı sarfettiği sözlerinin bu ülkeye karşı nefretin artmasına neden olacağını söyledi.

Amerika’nın baskılarını artırması durumunda İran’ın savunma kabiliyetlerini geliştirmesinden başka bir seçeneğinin olmadığını da belirten General Cezayiri, “Amerika, insan haklarını çiğniyor, en büyük kitlesel imha silahlarını barındırıyor ve şuan da dünyanın en cani teröristlerini destekliyor olmasından dolayı başka ülkelerin savunma gücü hakkında konuşmaya hakkı yok” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.