ArabistanHaberlerİranOrtadoğu

General Civani: İmam Seyyid Ali Hamanei’nin Emrini Bekliyoruz

General Yedullah Civani, Mina faciasının ardından artık sabır dönemi bittiğine dair İmam Hamanei’nin beyanatlarına işaret ederek, Suudi Arabistan gerekli yanıtı vermediği takdirde İran İsam Cumhuriyeti’nden sert karşılıkı alacağını dile getirerek, Rehber’in beyanatları ardından Suudilerin edebiyatında değişiklik meydana geldiğini hatırlattı.

Facia sonrasındaki Suudi hanedanının ilgisizliğine işaret eden Civani, İmam Hamanei’nin beyanatlarının ardından Suudi yönetimi uyanarak cevap vermeye mecbur kaldığını konuşmasına ekledi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin her çeşit tepkisi kesin, hızlı, sıkı, sert ve şiddetli olacağının altını çizen General Yedullah Civani, Mina hadisesi dolaysıyla İran İslam Cumhuriyeti’nin Suudi hanedanına yönelik tutumu sert olacağını ve hiçkimse bölgede İslam cumhuriyetiyle rekabet edemeyeceğini şeklindeki İnkılap Rehberi’nin beyanatlarına atıfta bulundu.

General Civani, İran milli onuru ve güvenliğini temin etmek için Devrim Muhafızları ellerinden geleni yapacağının altını çizerek, Rehber’in emrini yerine getirmek için gerekli güçte ve hazırlıkta olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.