HaberlerİranOrtadoğu

General Dehgan: İleri teknolojisi olan “Cemaran-3 kruvazörün inşası devam ediyor

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı General Hüseyin Dehgan, Bender Abbas’ta yer alan deniz kuvvetlerinin birinci bölge fabrikalarında devam eden “Sehend” ve “Sina” kruvazörlerinin inşa aşamalarını yakından inceledi.

Bu ziyeret kapsamında konuşan Dehgan, İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’nin fabrikalarında üretilen techizatlarının en belirgin özelliği, yerli uzmanların çabasıyla günün ileri teknolojisinin kullanılması olduğunu ifade etti.

İran Savunma Bakanı, İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetlerin, bugün ülke sınırlarını savunmakta önemli techizatlar üretip temin ettiğini konuşmasına ekledi.

Ziyeretinin devamında Kadir sınıfındaki deniz altılarının tamir aşamalarının yanısıra yüzey altı iskeleri ziyaret eden ve burda da konuşan General Dehgan, Cemaran kruvazörün inşasıyla İran’da kruvazör inşa gücü başlatıldığını hatırlatarak, savunma teknolojisi açısından Cemaran-1’e göre daha da ileri teknolojiye sahip olan Cemaran-3’ün inşası devam ettiğini bildirdi.

Dehgan, İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’nin amacı, ülkenin bütün savunma techizatlarını temin etmek olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.