HaberlerİranOrtadoğu

General Dehgan: Savunma gücümüze güç katmak için kimseden izin almayız

İran Savunma Bakanı General Hüseyin Dehgan, her türlü tehdide karşılık vermek amacıyla savunma gücünü takviye etmek için kimseden izin almayacaklarını belirtti.

Savunma Bakanı General Dehgan Kanal 1’in haber bülteninde, İran İslam Cumhuriyeti’nin hiçbir ülke ve millete saldırı niyeti olmadığını ve olmayacağına işaretle, “Kendimizi savunmak için sahip olduğumuz tüm imkanları, ulusal çıkarlarımız adına kullanacağız” açıklamasında bulundu.

Savunma Bakanı, İran’daki füze denemelerinin hazırlık seviyesini test etmek amacıyla daha önceden planlanan program çerçevesinde gerçekleştiğine dikkat çekti, olası tehditlere karşılık vermek için uygun silah üretmeye çalıştıklarını kaydetti.

General Dehgan, İran’ın hiçbir zaman konvansiyonel olmayan silah peşinde olmayacağını hatırlattı.

İran Savunma Bakanı, ayrıca, ABD, İngiltere ve Fransa’yı biraz kendi ulusal çıkarlarına bakmaya ve katil ve illegal rejim İsrail’in çıkarlarını az korumaya davet etti.

Dehgan, ABD ve müttefiklerinin BM’ye İran’ın füze denemeleriyle gönderdiği mektuba işaretle, “eminim ki BM ve Güvenlik Konseyi’ni cevap vermeyecek, zira biz ne nükleer anlaşmayı ve ne de 2231 sayılı kararnameyi ihlal etmişizdir” ifadesini kullandı.

Savunma Bakanı General Dehgan sözlerinin devamında ayrıca, ABD’nin İran’ın muhtelif alanlarda ulusal gücünün artmasını esasında istemediğini, bunun dini demokrasinin etkinliği ve işe yararlığını gösterdiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.