HaberlerİranOrtadoğu

General Emir Hatemi: Düşmanların uzun vadeli komplolarını boşa çıkartacağız

İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Hatemi, düşmanların bölgedeki milletlere karşı bir dizi plan hazırladığını belirterek, “Düşmanların uzun vadeli komplolarını boşa çıkartacağız” dedi.

Ülkenin batısında yer alan İlam kentinde basın mensuplarına açıkamalarda bulunan İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, Büyük Ortadoğu Projesi’ne değinerek, düşmanların bölgedeki milletlere karşı bir dizi plan hazırladığını belirtti.

Tuğgeneral Hatemi, IKBY’de gerçekleşen gayrimeşru bağımsızlık referandumu hatırlatrak, “IKBY halkı ve yetkilileri, Irak sınırları içinde yaşamak isterken bazılarının düşmanlar tarafından aldatıldığı için bu projenin küçük bir parçası yürütüldü” dedi.

IKBY yetkilileri ile İran ve Türkiye başta olmak üzere bölge ülkelerinin işbirliği sayesinde yürütülen projenin çökertildiğini belirten Tuğgeneral Hatemi, “Kanaatimce bunlar uzun vadeli bir proje. Düşmanlar bölgeyi yağmalayıp kontrol altına almak için bu projeyi her zaman stratejik bir şekilde izliyor” değerlendirmesini yaptı.

İran Savunma Bakanı, “İran’ın yardımseverliğine inanan bölge halklarının anlayışı ve bizim savunma gücümüz sayesinde bu komplolar hiçbir sonuca varmayacaktır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.