AmerikaDünyaHaberler

General Hacizade: ABD’yi bölgeden çıkarmak için kendimize söz verdik

İran İslam Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacizade, ABD’nin bölgeden çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri komutanı El-Mesire kanalına verdiği demeçte, “General Kasım Süleymani’nin şehadetinden sonra ABD’yi bölgemizden kovma sözü verdik” dedi.

”ABD’nin bölgeden çıkarılmasının kaçınılmaz olduğunu” vurgulayan Hacizade, ayrıca  “Siyonist rejimin tehditleri saçmalıktan başka bir şey değil çünkü kuşatma altındaki Gazze şeridi bu rejime ağır bir yenilgi verdi” dedi. 

İran İslam Devrimi Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı, “Siyonist rejim, Filistin halkının kanalizasyon borularından yaptıkları roketlerle mağlup edildi” diye ekledi. 

General Hacizade, “Siyonist rejim yükünü toplamalı ve Amerika Birleşik Devletleri, Alaska veya Avrupa’da yaşayacak bir yer bulmalıdır.”

Hacizade, ”Siyonist rejim kırılgandır ve Mossad’ın tehditleri ve İran’a karşı savaş seçeneği – özellikle Filistin direnişine karşı koyamamalarından sonra – sadece saçmalıktır” dedi./

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.