HaberlerİranOrtadoğu

General Hacizade: İran’ın bilim ve askeri gücü caydırıcı etkendir

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Gücü Komutanı, İran’ın bilim ve askeri gücünün şimdiye kadar Siyonist rejimin olası saldırısı karşısında caydırıcı etken olduğunu vurguladı.

İRİB Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, İran Hava-Uzay Gücü Komutanı General Emir Ali Hazicade bugün ülkenin üstün başarılı öğrencileriyle yaptığı görüşmede, IŞİD terör örgütünün saçtığı tehlike ve direniş cephesinin IŞİD’e karşı zaferinin büyüklüğünün şimdiye kadar bazıları için anlaşılmadığını hatırlatarak, Suudi rejim başta olmak üzere Araplar, İsrail ve ABD’nin tüm paralarını IŞİD için kullanılmış olmasına rağmen, onların yine yenildiğini ifade etti.

Komutan Hacizade, İslam İnkılabı Rehberi’nin bilgece liderliği ve yol göstermeleri, General Kasım Süleymani’nin girişimi ve Harem Savunucuları’nın fedakarlıklarının IŞİD’in düşmesine neden olduğunu belirterek, IŞİD’in yenilmesinin bir istisna olmadığını, kutsal savunma yıllarında da İran’ın daha büyük zaferlere imza attığını vurguladı.

21 kasım 2017 tarihinde, Irak ve Suriye’de ordu ve halk güçlerinin direnişi ve direniş cephesinin yardımıyla terör örgütü IŞİD’in sultası son buldu.

İran Hava-Uzay Gücü Komutanı ayrıca, İslam Cumhuriyeti’nin füze ve savunma gücünün yerli kaynaklara dayalı olarak geliştirilmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (28) içerik yüklenmiştir.