HaberlerİranOrtadoğu

General Hacizadeh: Amerika, İran ile savaşacak güçte değildir

İslam Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı, İran milletinin Amkerika ile düşmanlığa inandığını ifade ederek, ABD’nin İran ile savaşacak güçte olmadığını söyledi.

İslami Azad Üniversitesi’nin 1500 Seferberlik Gücü üyesine hitaben konuşan İslam Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı General Emir Ali Hacizadeh, İslam İnkılabı Rehberi’nin nüfuz ile ilgili dile getirdiği endişelerini hatırlatarak, nüfuzun bugün toplumun genel endişesi olarak yayıldığını dile getirdi.

Amerika ile düşmanlığın ülkedeki bazı kesimler tarafından kabul görülmediğini ifade eden General Hacizadeh, buna karşın tarihi gereçekleri tecrübe eden İran milleti Amerika ile düşmanlığa inandığını belirtti.

İslam Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı, İran aleyhinde askeri seçeneği bir tehdit olarak dile getiren Amerikalıların bu tutumuna işaret ederek, DAEŞ ile mücadele bahanesi ile İHA’larını kullanan Amerika’nın aslında bu İHA’ları İran’a yönelik kullandığına dikkat çekti.

General Hacizadeh, Amerika’nın sürekli İran İslam Cumhuriyeti’ni askeri seçenekle tehdit etmesine rağmen bu ülke İran ile savaşacak güçte olmadığını vurguladı.

Amerika’nın İran aleyhinde uyguladığı yaptırımlara işaret eden İslam Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı, Amerika’ya güvenmeyi saflık olarak niteledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.