HaberlerİranOrtadoğu

General Hatemi’den İran ile Pakistan’ın savunma işbirliğine vurgu

İran Savunma Bakanı, Pakistan Savunma Üretimi ve Teknolojisi Bakanı Rana Tenvir Hüseyin ile bugün Tahran’da bir araya geldi. Görüşmede General Hatemi, Tahran ile İslamabad münasebetlerinin geliştirilmesine işaretle, İran ve Pakistan’ın savunma alanında işbirliğinin geliştirilmesinin bölge güvenliği ve istikrarının pekiştirilmesi için katkı sağlayacağını vurguladı.

İki ülkenin ortak sınırlarının yanısıra, derin tarihi, kültürel ve dini bağlara sahip olduğuna dikkat çeken İran Savunma Bakanı, Pakistan’ın İran’ın bölgedeki dış politikasında özel yere sahip olduğunu kaydetti.

ABD ve Siyonist rejimin bölgedeki terörizmin en büyük ve tehlikeli destekçileri olduğunu belirten İran Savunma Bakanı, ABD’nin baskısından kurtulmak için en iyi yolun bölge ülkelerinin işbirliği olduğunu söyledi, Suriye ve Yemen krizinin askeri değil, siyasi çözümü olduğunu vurguladı.

Pakistan Savunma Üretimi Bakanı da, İran ve Pakistan’ın askeriye ve savunma heyetleri arasında görüşmeler ve ikili münasebetlerin güçlendirilmesinin bölge güvenliğini pekiştirme doğrultusunda olduğunu belirterek, iki ülkenin sınırdaki güvensizliklere karşı ortak askeri işbirliğine vurgu yaptı.

Pakistanlı bakan İran Savunma Bakanı’nın daveti üzerine dün üst düzey bir heyet başkanlığında Tahran’a geldi

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.