HaberlerİranOrtadoğu

General Nakdi: Besic, dünya milletleri için ilham kaynağı

İran Müstazaflar Gönüllü Seferberlik Teşkilatı-Besic Başkanı General Nakdi, Besic-i küresel emperyalizmle mücadelede milletler için ilham kaynağı olduğunu ifade etti.

İran Müstazaflar Gönüllü Seferberlik Teşkilatı Başkanı General Muhammed Rıza Nadki, bugün kutsal kent Meşhed’de gönüllü seferber Besici’ler arasında yaptığı konuşmada, günümüzde İran halkının seferberlik maneviyatı ve bilinçli olmalarıyla dünya milletleri için ilham kaynağı haline geldiğini belirtti.

Sözlerinin devamında emperyalizm güçlerine bel bağlamanın İran’ın ilerlemesine mani olacağını kaydeden General Nadki, Ortadoğu’nun durumuna da dikkat çekerek, ABD’nin Irak’ta vekalet savaş başlattığında, Irak halk birliklerini seferberlik teorisine sarılarak, taklit mercilerinin fetvasıyla teröristlerle mücadele vermeye başladığını ve düşme eşiğine gelen başkent Bağdat’ı kurtardıklarını ifade etti.

Müstazaflar Seferberlik Teşkilatı Başkanı, düşmanların, Suriye’nin Siyonist işgal rejimin yayılmacılığına engel olacağını gördüğü için bu ülkede terörizme para ve silah desteği verdiğini hatırlatarak, İran’ın direnişçilere askeri danışmanlık hizmeti verdiğini ve hala da bu hizmete devam ettiğini belirtti.

Bugün 26 Aralık, Rahmetli İmam Humeyni’nin talimatı üzerine Müstazaflar Seferberlik Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümüdür.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (6) içerik yüklenmiştir.