HaberlerİranOrtadoğu

General Purdestan: IŞİD’in İran sınırlarına yaklaşma hedefi suya düştü

İran ordusu kara kuvvetleri komutanı tuğgeneral Ahmet Rıza Purdestan, İran İslam Cumhuriyeti güçlerinin sınırlarda aldığı tedbirler sayesinde terör örgütü IŞİD’in İran sınırlarına yaklaşma oyununun bozulduğunu söyledi.

Tuğgeneral Purdestan, İran Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın seçkin birliklerinden bir gruba hitaben yaptığı konuşmada, Amerika’nın bölgede tekfirci ve terörist gruplara destek verdiğini belirterek, Amerika’nın bu zamana kadar bölgede sıcak savaşta başarısız kaldığını ve bundan dolayı bu stratejisini değiştirmek zorunda kaldığını söyledi.

Purdestan, Amerika’nın bölgede yeni stratejisinin mezhepler arası savaş çıkarmak olduğunu belirtirken, bu amaçla da tekfirci ve terör örgütlerini oluşturduğunu ve bunlara destek verdiğini söyledi.

Purdestan, İran Silahlı Kuvvetlerinin bölgede terör örgütlerinin bütün hareketliliğini gözetlediğini belirtirken, IŞİD terör örgütünün bölgedeki girişimleri ve askeri tehditlerinin hedefinin bölgede İslam’ın çehresine zarar vermek olduğunu söyledi.

İslami İran ordusu kara kuvvetleri komutanı tuğgeneral Ahmet Rıza Purdestan, Amerika’nın İran aleyhindeki düşmanlığının Amerika’nın İran’a yönelik düşmanlığının köklü olduğunu çünkü Amerika’nın Kırmızı Çizgisi’nin siyonist İsrail rejimi olduğunu ve İran’ın ise bebek katili bu rejimle sorununun olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.