İranOrtadoğu

General Rıza Azeriyan: Tatbikatın amaçlarından birisi; teröristlerle mücadele

Horasan 77. Kolordu Operasyon Karargahı Komutanı General Rıza Azeriyan, Muhammed Resulullah(S)-3 adlı tatbikatın İran’ın doğu bölgesinde gerçekleştiğine işaret ederek, “Bu tatbikatın amaçlarından birisi, terör örgütlerinin sınırlarımızdaki olası faaliyetlerine karşı koymaktır” diye ifade etti.

Sırf terör örgütleri için tatbikatın yapılmadığının altını çizen General Azeriyan, Muhammed Resulullah(S)-3 tatbikatının birçok amaç güttüğünü söyledi.

Tatbikatın Turbet-i Cam bölgesinde düzenlendiğine işaret eden General Azeriyan, bu tatbikatın dostlara karşı verdiği mesajının bölgede barış ve istikrar, düşmanlara karşı ise İran Silahlı Kuvvetleri ve özellikle Ordu Kara Kuvvetleri’nin güncel şekilde hazırlıklı olduğunu açıkladı.

Muhammed Resulullah(S)-3 tatbikatının yarın da devam edeceğini kaydeden General Azeriyan, Kobra adlı helikopterden Tav füzesinin de başarı ile fırlatıldığını duyurdu.

General Azeriyan sözlerinin sonunda, “Bu tatbikatta Ordu Hava Kuvvetleri savaş uçakları da atış operasyonu yaptı” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.