HaberlerİranOrtadoğu

General Şekarçi’den İran’ın Fars Körfezi’ndeki varlığına vurgu

İran Silahlı Kuvvetleri üstdüzey Sözcüsü General Ebulfazl Şekarçi, İran’ın her daim bölge ve Fars Körfezi’ndeki baskın gücünü, dünyanın bu kritik noktasında bulunan ülkelerin güvenliği için kullandığını ifade etti.

Komutan Şekarçi bugün Kum’da yaptığı açıklamada, İran’ın bölge ülkeleri için tehdit sayılmadığı gibi, güvenlik garantörü olup, her daim dünya müstazaflarını müstekbir güçlere karşı koruduğunu kaydetti.

General Şekarçi, İran gücünün sulta ve saldırı için olmadığına işaretle, düşmanların medya üzerinden gerçekleri ters yüz ederek, İran’ı başka ülkelerin iç işlerine karışmakla suçladığını oysa, dünyadaki tüm özgürlükçü insanların onların müdahalelerine maruz kaldığını söyledi.

İran Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü, mevcut kritik durumda gazetecilerin bölge ve dünyada olup bitenleri ve gelişmeleri doğru şekilde analiz edip, İslam dinini, düşmanların sultasından kurtarmaları gerektiğini ifade etti.

ABD Başkanı Trump’ın İran ile önkoşulsuz müzakere iddiası hakkında ise Komutan Şekarçi, Trump’ın bundan amacının halk ile iktidarın arasını açmak olduğunu, ancak basın mensuplarının ABD’nin geçmişteki karanlık karnesi ve uluslararası müzakerelerde güvenilmez olduğunu göstermekle, düşmanın bu komplosunu ektisizleştirebileceklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.