HaberlerİranOrtadoğu

General Selami: ABD, İran halkının büyüklüğünü itiraf etmiştir

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Vekili, ABD’nin İslam İnkılabı Rehberi ve İran halkının muhtelif mücadelelerde büyüklük ve kudretini itiraf ettiğini belirtti.

Komutan Hüseyin Selami bugün Tahran’ın doğusundaki Simnan vilayetinde düzenlenen bir merasimde yaptığı açıklamada, İslam İnkılabı’nın müstazaflar başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine ait olduğunu ve İran’ın uyanık halkının geçen 40 senede düşmanların lafazanlıkları karşısında dik durduğunu ifade etti.

Devrim Muhafızları Komutan Vekili sözlerinin devamında, İran İslam İnkılabı’nın ABD’nin bölge ve dünyadaki modern sömürgeciliğini etkisizleştirdiğini ve küresel emperyalizmi cehalet mezarlığına gömdüğünü kaydetti.

General Selami, İran halkının iradesiyle artık küresel emperyalizmin zillet ve aşağılanma döneminin geldiğini ifade ederek, Amerikan üst düzey yetkililerinin Ortadoğu yöneticileriyle görüşmek için bu ülkelere gizlice ziyaret etmek zorunda kaldığını vurguladı.

Komutan Selami, İran halkının birlik ve dayanışma ile küresel emperyalizmin yaptırımlar ve 8 yıllık savaş dahil tüm komplolarını etkisizleştirdiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.