Genel

General Selami: Amerikalıların, hiçbir zafere güçleri yetmez

İran Devrim Muhafızları Genel Komutan Vekili, dev masraflar yapmalarına rağmen Amerikalılar’ın hiçbir zafer yaratabilecek güce sahip olmadıklarını belirtti.

İRİB Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Vekili General Hüseyin Selami bugün Tebriz’de yaptığı bir konuşmada, Amerikan askeri danışmanların bir zamanlar İran’ı yönettiğini, ancak bugün İran’da olmadıkları gibi Akdeniz’in doğusuna kadar püskürtüldüklerini ve Kızıldeniz’e kadar takip altında olduklarını ifade etti.

Komutan Selami, ABD’nin dünyadaki politik hegemonyasının kırılmasını yakın zamanda BM Güvenlik Konseyi’nin oylaması sırasında her kesin gördüğünü, çünkü İran halkını tanımayan düşmanların kendilerini rezil rüsva ettiklerini, hatta geleneksel müttefiklerinin bile onlara eşlik etmediğini vurguladı.

Amerikalılar’in iç işlerine müdahale ettikleri için bu yenilgiye maruz kaldıklarına dikkat çeken Devrim Muhafızları Komutanı, İslam İnkılabı’nın özgürlük ve asalet kimliğini Müslümanlar’a kazandırdığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.