İran

General Selami: Düşman tehditlerine karşı hazırlıklıyız

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Hüseyin Selami, 10 Nisan General Ali Seyyad Şirazi’nin şehadet yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, silahlı kuvvetler el ele ve hep birlikte düşmanların her türlü tehditleri ve kumpaslarına karşı tam hazırlıklı olduklarını vurguladı.

General Selami yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Her yıl 10 Nisan günü İran İslam Cumhuriyeti’nin mümin, inkılapçı, cesur, akılcı ve düşünceli komutanlarından General Ali Seyyad Şirazi’nin menfur, hain ve cani münafıklar terör örgütü tarafından mazlumane bir şekilde şehit düşmesini hatırlatan gündür. General Seyyad Şirazi büyük bir mücahitti ve silahlı kuvvetlerin gelişmesinde önemli rol ifa etti.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Selami mesajının devamında, büyük komutan General Seyyad Şirazi’nin şehadeti üzerinden 22 yıl geçtiği bir sırada düşünceleri ve çalışmaları onu unutulmaz bir komutana dönüştürdüğünü ve halâ yeni kuşaklara ilham kaynağı olduğunu belirterek, İran’ın klasik ordusu ile İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu birlikte ülkenin milli güvenliğine ve milli iktidarına hizmet etmeye devam ettiklerini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (17) içerik yüklenmiştir.