HaberlerİranOrtadoğu

General Selami: Düşmanlar, umut ve itimadı yok etmeye odaklanmıştır

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Vekili Tümgeneral Hüseyin Selami, düşmanların üzerine yoğunlaştığı noktanın İran’da umut, güven ve kudretini yok etmek olduğunu belirtti.

Bugün Savcılar ve Hakimler Toplantısı’nda konuşan İran Devrim Muhafızları Komutan Vekili Hüseyin Selami, İran İslam Cumhuriyeti’nin düşman saldırısının esas önceliğinde olduğunu, ancak İran’ın güçlü ve yenilmez unsurlara sahip olduğunu vurguladı.

Komutan Selami, İran İslam Cumhuriyeti gücünün içeriden pekiştiği ve perçinlediğine temasla, bugün düşmanın en büyük endişesinin İran İslam Cumhuriyeti’nin bölgedeki gücü olduğunu kaydetti.

İran’ın bugün her türlü savaş senaryosunu etkisizleştirme gücüne sahip olduğunu ifade eden Tuğgeneral Selami, ABD Başkanı’nın bile İran’a karşı askeri savaştan söz edemediğini belirtti.

Komutan Selami, Siyonist rejimin de İslam ülkeleri güçlerinin, işgal altındaki Filistin sınırları yakınına konuşlandığı için çok korktuğunu, çünkü bu varlığın sonunda bu sahte rejimin yok olmasıyla sonuçlanacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Kapalı