İslami Davet

General Selami: İslam dünyası, artık sömürgecilerin cirit attığı alan değil

4 Eylül 2017 9:54

İran İslam inkılabı muhafızlar ordusu komutan vekili İslam dünyasının artık batılı sömürgeciler ve özellikle ingiltere ve Amerika’nın cirit attığı alan olmadığını söyledi.

Tuğgeneral Hüseyin Selami dün akşam İran’ın güneyinde Buşehr ili Tengestan kentine bağlı Delvar’da şehit Re’isali Delvari’nin şehadeti yıl dönümünde yaptığı konuşmada, günümüz İslam dünyası ve özellikle İran’ın ilerlemekte ve gelişmekte olduğuna işaretle, dünya müslümanlarının da kendi dini ve asil hüviyetlerini kazanmakta olduğunu söyledi.

General Selami batılıların tarihten ders almaları gerektiğine, zira bu tarihin artık onlar için tekrar olmayacağına işaretle, günümüzde hiç bir tehdidin İslam dünyasının hareketini etkileyemeyeceğini zira İran islam inkılabının İslam dünyasında güçlü temeller attığını belirtti.

İslam inkılabı muhafızlar ordusu komutan vekili ayrıca İslami İran’ın müslüman milletlere verdiği büyük dersin günümüze kadar islam dünyasında sömürgecilere karşı direniş bayrağının dalgalanmasına sebep olduğunu söyledi.

3 Eylül 2017 şehit Re’isali Delvari’nin şehadet yıl dönümü ve İran’da İngiltere sömürgesine karşı milli mücadele günüdür.

Şehit Delvari 1916 yılında saldırgan İngiliz güçlerle girdiği çatışmada Buşehr kentinde 33 yaşında şehit oldu.

General Selami: İslam dünyası, artık sömürgecilerin cirit attığı alan değil Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık