İslami Davet

General Selami: Siyonist rejim, ABD’nin sömürgeci kimliğinin bir parçasıdır

11 Aralık 2017 19:59

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Vekili, Siyonist rejimin ABD’nin sömürgeci kimliğinin bir parçası olduğunu vurguladı.

Komutan Hüseyin Selami bugün Tahran’da düzenlenen Batı Asya ve Büyük Güçler Güvenliği konulu ulusal seminerde yaptığı konuşmada, emperyalizm dünyasının seçtiği stratejinin küçük olduğu için bölge ülkelerini parçalamak ve zayıf devletler kurmak suretiyle Siyonist rejimin güvenliğini sağlamaya çalıştığını ifade etti.

General Selami, bölgedeki sorunların esas kaynağının Siyonist rejim olduğunu belirterek, Batı Asya bölgesinin Siyonist rejimin güvenliğini sağlayan etken ve stratejik nokta olduğu için küresel ve bölgesel güçlerin stratejilerinin kesiştiği bir alan haline geldiğini ve son yıllardaki savaşların tamamının bu bölgede vuku bulduğunu ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti’in bugün Siyonist rejim karşısında caydırıcılık sınırını aştığını ve bu gasıp rejimi, bir tehdit düzeyinden çıkardığını belirten Devrim Muhafızları Komutan vekili, İran ile ABD arasında stratejik dengede, İran İslam Cumhuriyeti’nin dominant güç olduğunu kaydetti

General Selami: Siyonist rejim, ABD’nin sömürgeci kimliğinin bir parçasıdır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık