HaberlerİranOrtadoğu

General Selami’den ABD’li askerlerin tutuklanmasına dair açıklama

Tuğgeneral Hüseyin Selami, İRİB Kanal1’de katıldığı bir TV. programında, Amerikalı deniz piyade askerlerinin tutuklanmasının, tam da Amerika’nın İran aleyhinde yeni yaptırımları uygulamaya koymak istedikleri zamanda gerçekleştiğini söyledi.

Tuğgeneral Hüseyin Selami, Amerikalıların gelişmiş teçhizatlara sahip olduklarını ve aynı zamanda iki filonun da onlara destek verdiğini belirterek; ‘bir daha savaş meydanında belirleyici olanın iman gücü olduğunu ispatladık ve bu gelişme askeri ve siyasi bir cesaretti” dedi.

Hüseyin Selami, Amerikan özel güçlerinin Amerikan deniz piyadelerini kurtarmak için Farsi adasına saldırı yapmayı planladıklarını ama İran askeri güçlerinin uyarıları sonucu geri adım atmak zorunda kaldıklarını belirterek; ”yüzlerce füze ateşlenmeye hazırdı ve eğer hareketlerine devam ederlerse hedefleri vurulur” diye Amerika’yı uyardık ve dedi.

İran Devrim Muhafızları Genel Komutan Vekili, açıklamasının devamında; Amerikan deniz piyadelerinin tutuklanmasını, bölgede bulunan yabancı diğer güçlerin İran’ın askeri gücünü yeniden hesaplamak zorunda kaldıklarını bildirdi.

Tuğgeneral Selami, yaşanan bu gelişmenin onlara, İran’ın kendi sınırlarında kesinlikle ‘şaka’ya gelmeyeceğini ve İran’ın gücünü ciddi olarak değerlendirmeleri gerektiğini bir daha gözler önüne serdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Temmuz 2024 (20) içerik yüklenmiştir.