ArabistanHaberlerİranOrtadoğu

General Senairad: Suudi Arabistan cinayetine karşı sert bir tavır almalıyız

Mehr Haber Ajansı muhabirine konuşan Devrim Muhafızları Ordusu Siyasi Büro Başkanı General Senairad, “Suudi Arabistan’ın Şeyh Nimr’i idam etmesi bu rejimin gücünü ortaya koymaktan daha çok onun zaafiyetini gösterdi. Sözü edilen rejim zaafiyetini gizletmek için hiçbir dini, insani ve hukuki dayanağı olmayan bir eylemde bulundu” dedi.

İşlediği cinayetten dolayı Suudi Arabistan’ın ağır bedel ödeyeceğini ifade eden General Senairad, “Suudiler korku ve vahşet yaratmak için bu işi yaptılar. İşte bu IŞİD tarafından ele alınan aynı taktiktir” diye ekledi.

Senairad, Şeyh Nimr’in barışçıl tavırla mücadele eden bir Ruhani olduğunu söyleyerek, “Eğer barışçıl tavırlara Suudiler bu kadar sert yanıt verirse o zaman bu konu Al Suud muhalifleri arasında büyük yankı uyandıracaktır” ifadesini kullandı.

General Senairad, sözlerine şöyle devam etti: Al Suud rezillikten başka hiçbir şey elde edemeyecektir. Onlar vahşet çıkarmaktan daha ziyade kendilerine karşı nefret duygusunu artırıyorlar. Yemen halkının acımasızca katledimesi de Suudi Arabistan’ın zaafiyetini ortaya koyuyor. Suudiler Yemen konusunda da aceleci bir tavırla kendi zaafiyetlerini gizletmeye çalışıyorlardı.

Senairad, yaptığı açıklamanın bir bölümünde de, “Şeyh Nimr, ünü Suudi Arabistan sınırlarını aşmış bir din adamıydı. Biz bu cinyat karşısında sert bir tavır almamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.