Genel

General Şerif: Filistin İslam ümmetinin cihad ve vahdetinin şifresidir

İran’da Kudüs ve intifada merkezi başkanı general Ramazan Şerif, Filistin’in, İslam ümmetinin vahdet ve cihadının şifresi olduğunu belirterek; ”bugün başka dönemlerden daha ziyade Kudüs’ün özgürlüğü ülküsüne daha da yakınlaştığı gündür” dedi.

Sepahnews’ın yazdığına göre, General Şerif, bu merkezin Dünya Kudüs Günü koordinesi için Tahran’da yapılan ikinci oturumunda yaptığı konuşmada, bölgedeki son gelişmeleri, direniş cephesinde morallerin güçlenmesinin neticesi olarak değerlendirdi.

General Şerif, Suriye ve Irak ordularının tekfirci unsurlarla mücadelede sınırlara yaklaştıklarını belirterek, IŞİD teröristlerinin yenilgisinin terör rejimi İsrail zindanlarında zulmü protesto için açlık grevine giden Filistinli esirlerin direnişinin, Filistin milleti ve direniş moralinin güçlenmesine vesile olduğunu söyledi.

General Şerif, Arabistan ile bazı ülkelerin Katar’la ilişkilerini kesmelerine de işaretle, Katar ve Arabistan meselesinde yapılan ifşaatların direniş cephesi ve İran İslam Cumhuriyetinin haklılığını geçmişe göre daha da aşikar hale getirdiğini söyledi.

Dünya Ehlibeyt Kurultayı genel sekreteri Muhammed Hasan Ahteri de, sözkonusu oturumda bölgenin çok hassas şartlardan geçtiğini belirterek, ”Amerika ve siyonist İsrail rejiminin, Arap ve İslam ülkelerinin ırkçı rejim İsrail ile ilişkilerinin normalleştirilmesi peşinde olduklarını ve onların bölgedeki bütün unsurlarının da bu hedef için çalıştıklarını” söyledi.

Ahteri, Amerika ve ırkçı İsrail’in siyasetlerinin İslam ülkeleri arasında ihtilaf çıkarmak olduğunu belirterek, onların bu vesileyle bölgede güçlü bir gücün oluşmasını önlediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.