İran

General Seyyid Abdurrahim Musevi: İSK bölgesel ve küresel diplomaside İran’ın stratejik silahıdır

İran silahlı kuvvetleri İSK Başkomutanı General Seyyid Abdurrahim Musevi, silahlı kuvvetlerimiz ve özel olarak kara kuvvetleri, bölgesel ve küresel diplomaside İran’ın stratejik silahı olarak rol ifa ettiğini vurguladı.

İSK Başkomutanı General Seyyid Abdurrahim Musevi, 18 Nisan Ordu Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, İSK’nın 48 bin şehidi ve binlerce gazisi ve kurtulan esirleri, bu kurumun evlatlarının İslam dinini ve vatanı savunma uğruna sergiledikleri fedakarlıkların en bariz simgeleri olduğunu belirterek şöyle dedi:

Bugün silahlı kuvvetlerimizin ve özel olarak kara kuvvetlerimizin gücü ülkenin kara, hava ve deniz sınırlarını korumak üzere gerekli imkanları oluşturmanın yanında, büyük caydırıcı güce de sahiptir ve bu özellik, bölgesel ve küresel diplomaside İran’ın stratejik silahı olarak rol ifa etmektedir.

Başkomutan General Musevi şöyle ekledi:

İSK’nın kimliği başka ülkelerin ordularının kimliğinden farklıdır. Nitekim sel ve deprem faciaları, ordumuzun ne denli canını milleti koruma uğruna feda ettiğini göstermiştir. Bundan başka korona virüs salgını ve İSK’nın 440 sağlık merkezi ve hastanesi ve 15 bin sağlık personeli ile vatandaşların sağlığını korumakta sağladığı katılım, korona hastalarına değerli yardımda bulunduğu gibi, İSK’nın muhtemel biyolojik savaş şartlarında en zorlu şartlara karşı koyabilecek güce sahip olduğunu göstermiştir.

General Musevi mesajının devamında şu vurguyu yaptı:

Bugün dünya küresel istikbar ve uluslararası siyonizmin fitneleri yüzünden büyük hadiselere gebedir ve İslam İnkılabı Lideri İmam Hamanei’nin tabiri ile dünya tarihi bir dönemeci geride bırakmaktadır. Buna göre istikbar karşıtı, güçlü, maneviyat ve inkılapçı temelli bir ordunun her daim meydanlarda bulunması, bu gergin günlerde önemli bir koz sayılır.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (31) içerik yüklenmiştir.