HaberlerİranOrtadoğu

General Süleymani’nin hatıraları kitabı Lübnan’da yayınlandı

İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Güçleri Komutanı Tümgeneral kasım Süleymani’nin hatıralarını içeren kitap Arapça dilinde Lübnan’da yayınlandı.

Lübnan Maarif topluluğunun girişimleri sonucu yayınlanan “General Süleymani’nin hatıraları” isimli kitapta, İran’ın Saddam rejimi ile sürdürdüğü sekiz yıllık kutsal müdafaa savaşı dönemine ait hatıralar bizzat general Süleymani’nin kendi dilinden aktarılmıştır.

Bu kitabın bazı bölümlerinde kutsal müdafaa savaşının bazı dönemlerine ait general Kasım Süleymani’ye ait resimler de yer almıştır.

Kitabın ilk bölümü bizzat General Süleymani’nin kendi ifadeleri ile başlıyor ve öteki bölümlerinde ise general Süleymani’nin anılarına yer verilmektedir.

Bu kitabın giriş bölümünde ise General Kasım Süleymani, IŞİD terör örgütü ve batının asıl kabusu olarak tanıtılmış, Irak’taki bir kaç yıllık savaşlar, özellikle de Suriye’de IŞİD terör örgütüne ölümcül darbenin indirilmesinden sonra general Süleymani dünyanın en meşhur komutanı olarak gündeme geldiği belirtilmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.