GenelHaberlerİranOrtadoğu

General Yahya Rahim Safevi: Düşmanlar İran’ın bölgesel güç olmasını engellemeye çalışıyor

Dünya Müslümanları ve Mustazafları İmamı İmam Seyyid Ali Hamanei’nin askeri yüksek danışmanı General Yahya Rahim Safevi, küresel istikbar ve siyonizmin en önemli ve en stratejik amaçlarından biri, İran İslam cumhuriyetinin bölgesel bir güce dönüşmesini engellemek olduğunu belirtti.

Tahran üniversitesinde öğrencilerle bir araya gelen General Safevi, İran düşmanları sürekli İran’ın iktisadi, sosyal ve kültürel ilerlemesine mani olmaya ve İran’ın bir kaç yıla kadar bölgesel güce dönüşmesini engellemeye çalıştığını kaydetti.

İran’ın çıkarları Amerika’nın çıkarları ile çeliştiğini vurgulayan General Safevi, Amerika İran’da İslam inkılabı zafere kavuştuktan sonra kendisinin ve siyonist İsrail’in çıkarlarının bu inkılapla çeliştiğini fark ettiğini ve bu yüzden İran karşıtı sabit ve değişmez bir strateji izlemeye başladığını, bu stratejinin taktikleri çeşitli aşamalarda değiştiğini vurguladı.

General Safevi, İran’a dayatılan 8 yıllık savaş Amerika’nın stretejilerinden biri olduğunu belirterek Amerika’nın bir başka stratejisi de İslamî nizamı İran’ı yönetme konusunda yetersiz göstermekten ibaret olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (19) içerik yüklenmiştir.