FilistinHaberlerOrtadoğu

George Galloway : Geri dönmeyeceğiz

Filistin Özgürlük Konvoyu için Ürdün’ün başkenti Amman’da sivil toplum kuruluşları tarafından bir “hoş geldiniz” programı düzenlendi. Programa Filistin duyarlısı sivil toplum kuruluşları ile Ürdün’de yaşayan müslümanlar katıldı.

Programda konuşan İngiliz Parlamenter George Galloway, “Gerekirse gemilerde ve sahillerde yatacağız. Kesinlikle dönmeyeceğiz. Biz kararlıyız. Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’ten isteğimiz Gazze’nin kapılarını bize açmasıdır” dedi.

“Bizim hiç kimseye karşı düşmanlığımız yok” diyen Galloway, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim tek bir amacımız var: 27 Aralık’ta Filistin halkının yanında olmak istiyoruz. Bir kez daha tekrarlıyorum. Bizler Kızıldeniz’de kalabiliriz, gemilerde, sahillerde kalabiliriz, gerekirse Sina çölünde kalırız. Ama kesinlikle dönmeyi düşünmüyoruz.

Sizden bir isteğim var. Bu yolculukta bize dua etmeyi unutmayın. Bizimle birlikte olun daima. Sizinle öyle bir yolculuğa çıktık ki o yolculukta yenilgiyi kabul etmeyen, her şeyini ortaya koyan bir halkla birlikte olacağız. “

Ürdün’deki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ise yaptıkları konuşmalarda konvoy ekibine teşekkür ettiler. Ürdün halkının Filistin halkının yanında olduğunu belirttiler.
Ürdün’deki program bugün düzenlenecek basın toplantıları ve ziyaretlerle devam ediyor. Konvoyun Ürdün’den sonraki durağı Mısır olacak. Konvoy ekibi Mısır’a gemiyle geçecek.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.