FilistinHaberlerOrtadoğu

Gerçek Mescid-i Aksa mücadelesi şimdi başladı

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Mescidi Aksa’nın gerçek mücadelesinin fiilen başladığını belirterek, İslam ümmetinden gelişmeler karşısında sorumluluk taşımasını istedi.

Bugün (09 Ekim) Cuma namazının ardından yaptığı açıklamada Başbakan Heniyye şunları ifade etti: “Mescidi Aksa’nın gerçek mücadelesi asıl şimdi başladı. Mescidi Aksa’yı korumak için ümmetin ahlaki ve dini sorumluluğunu yerine getirmesi ve Mescidi Aksa’da nöbet tutanları yalnız bırakmaması gerekir.”

Siyonistlerin Mescidi Aksa’ya karşı son saldırılarının orayı tamamıyla ele geçirmeyi amaçladığını belirten Heniyye, Kudüs’te olup bitenlerin Filistin halkının tarih boyunca geçirdiği tehlikelerden daha büyük olduğunu ifade etti.

Heniyye devamla şöyle konuştu: “Mescidi Aksa’dan ödün vermemiz söz konusu olamaz. İşgalcilerin bütün cürümlerine rağmen Mescidi Aksa’nın herkes için emin bir yer olmaya devam etmesi için en değerli varlığımızı feda etmeye hazırız.”

Filistin içi sorunlara da değinen Heniyye, iç barış sürecinin artık dönülemeyecek bir yola girdiğini, fakat Goldstone Raporu’nun erteletilmesinin Filistin halkında ve direniş gruplarında büyük bir öfkeye neden olduğunu belirterek, Ramallah yönetiminin bu hususta çok seri ve ciddi bir karar alması gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.