HaberlerİranOrtadoğu

Gerekirse İngiltere’ye ağzının payını veririz

İran Dışişleri Bakanı Mutteki, İngilizlerin İran’ın son birkaç gündeki fitne olaylarına karışmasına tepki olarak “Eğer İngiltere, saçmalamayı sürdürürse, ağızlarının payını da alacaklardır” diye konuştu.

Bugün öğle vakti Tahran’da Somalili meslektaşıyla katıldığı ortak basın toplantısında konuşan İran Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki, Aşura günü fitne olayı dâhil İngiltere’nin son birkaç günkü kargaşa ve fitne olaylarında rol oynamasıyla ilgili sorulan bir soru üzerine “Eğer İngiltere, saçmalamayı sürdürürse, ağızlarının payını da alacaklardır” diye konuştu.

Mutteki bu konuda ayrıca “Bazı yabancı yetkililerin bu hususla ilgili çok bayağı ve yakışıksız açıklamaları, çelişkilerle dolu anlaşmalarına dair utanç verici dosyalarını da açığa çıkarmaktadır” dedi.

Dışişleri Bakanı Mutteki daha sonra, söz konusu ülke yetkililerine hitaben “Biz henüz, nerede ne yaptığınızı, ne yapmak istediğinizi ve perde arkasında neler çevirdiğinizi söyleyecek kadar dosyalarınızı çok açmış değiliz. Fakat ne var ki dünya halkı sizin mahiyetinizi sorgulamaya başlamış ve hakkınızda gizli kalan gerçekleri anlamıştır” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.