FilistinHaberlerOrtadoğu

Geri kalan Filistinli esirleri kurtarmanın tek yolu direniştir

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde esir takası anlaşmasıyla serbest bırakılan Filistinli esirleri ziyaret etti.

Büyük bir gövde gösterisine dönüşen ziyaretlere İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın Kuzey Gazze bölgesi komutanları ve mücahitleri katıldı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarından Ebu Abdullah, esir takası anlaşmasının başta İzzeddin El-Kassam Tugayları olmak üzere Filistin direnişinin zaferi olduğunu ve işgalcinin en sonunda direnişin isteklerine boyun eğmek zorunda kaldığını söyledi.

“Bu ziyaretleri özgürlüğüne kavuşan kahramanları kutlamak için gerçekleştiriyoruz” diyen komutan Ebu Abdullah, Siyonist işgal zindanlarındaki tüm esirleri özgürlüğüne kavuşturmak için direnişin tek yol olduğunu ifade etti.

İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanı Ebu Abdullah, esir takası anlaşmasının kapsamadığı Filistinli esirlere seslenerek, “Gevşemeyin, üzülmeyin; özgürlüğünüze kavuşmanız Allah’ın izniyle çok gecikmeyecek. Sizin özgürlüğe kavuşmanız bizim boynumuzun borcudur. Özgürlüğünüze kavuşacağınız gün çok yakında gelecek” dedi.

İşgal zindanlarında 16 yıl kaldıktan sonra esir takasıyla özgürlüğüne kavuşan Muhammed Osman ise, esirlere verdiği sözü yerine getiren Filistin direnişine ve Hamas Hareketi’ne teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.