FilistinHaberlerOrtadoğu

Gilad Şalit’in esir alınmasının 3.yıldönümü

Halk Direniş Komiteleri’nin resmi sözcüsü Ebu Mücahid, Siyonist zindanlarında tek bir Filistinli esir kalmayıncaya kadar Siyonist askerleri esir alma stratejisinin de devam edeceğini ve Filistin direnişinin kahraman Filistinli esirleri kurtarmaya söz verdiğini belirterek, esir Siyonist asker Şalit’in serbest kalmasının direnişin Filistinli esirlerle ilgili taleplerinin yerine getirilmesine bağlı olduğunu ifade etti.

Ebu Mücahid, Siyonist asker Şalit’in esir edilişinin 3. yıldönümü münasebetiyle bugün (25 Haziran Perşembe) yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi: “Siyonist asker Şalit’in esir alındığı operasyon direnişin güvenlik ve askeri konuda işgal ordusuna üstün geldiği operasyonlardan biridir ve bu operasyon üzerinden üç yıl geçmesine rağmen hala etkisini sürdürüyor.”

Esir Siyonist asker Gilad Şalit’in serbest kalmasının direniş gruplarının Mısır tarafına sunduğu şartların yerine getirilmesine bağlı olduğunu söyleyen Ebu Mücahid, “Siyonistlerin sınır kapılarını kapatarak, kuşatmayı sürdürerek ve önemli kişileri kaçırarak yaptığı şantajlar şu ana kadar başarısız kaldı. Siyonistlerin baskı ve şantajla direniş duvarını yıkması imkânsızdır” dedi.

Ebu Mücahid yaptığı açıklamada ayrıca, bu günün Filistinli esirlerin hayatında önemli bir gün olduğu gibi, kendisinin hayatında da önemli bir gün olması için evliliğini bugüne denk getirdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (108) içerik yüklenmiştir.