AsyaHaberler

Golan bir gün yeniden Suriye’ye katılacak

İsrail işgal güçleri 15 Ekim akşamında Suriyeli-Golan tutsakların generali Beşer Süleymen Ahmed ve yoldaşı Asım el-Veli’yi işgalcilerin ve işkenceci gardiyanların uyguladıkları her türlü işkencelerine karşı 25 yıl boyunca meydan okuyarak geçirdikleri süre zarfından sonra serbest bırakıldılar.

Serbest bırakılan özgür tutsaklar Suriye televizyonuna yaptıkları açıklamada, işgal altında bulunan Golan’ın bir gün anavatan Suriye’ye yeniden katılacağına ve tutsak olan bütün esirlerin halkımızın sarsılmaz duruşu ve Başkan Beşşar el-Esad’ın cesurca yönetimi sayesinde serbest bırakılacaklarını büyük bir inançla inandıklarını ifade ettiler.

Serbest bırakılan El-Melkat ve El-Veli serbest bırakılan ve hala tutuklu olan bütün esirler adına, anavatan Suriye’yi ve başkan El-Esad’ı tutsakların yanında olmalarından ve işgalcilere karşı mücadelelerini her zaman desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Serbest bırakılan El-Melkat, arkadaşı Asım ile Suriyeli tutsakların bulunduğu İsrail’in Jalbuğ hapishanesinde aynı hücreden çıktıklarını ifade etti.

Özgür tutsak Asım El-Veli ise, hapisten çıkmalarından dolayı yaşadıkları sevincin tarif edilemeyeceğini belirterek, hapisten çıktıktan sonra söylediği ilk söz, “Biz Özgürüz” oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.