DünyaHaberler

Goldstone : İsrailliler bana acımasızca saldırdı

Birleşmiş Milletler’in Gazze savaşında yaşanan gerçekleri yerinde araştırmak üzere kurduğu heyetin başkanı Richard Goldstone, Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye yaptığı saldırının boyutunu görünce çok şaşırmadığını, asıl kendisini dehşete düşürenin Siyonistlerden gördüğü muamele olduğunu ifade etti.

Dün (29 Eylül Salı) Cenevre’deki İnsan Hakları Konseyi önünde açıklama yapan Goldstone şöyle konuştu: “İsraillilerin bu saldırısı bana karşı yaptıkları son saldırı değildir. Bana fazlasıyla saldırıyorlar. Çok ağır ve öfkeli bir dil kullanıyorlar. Bunu sadece basın yoluyla yapmıyorlar. Bana gönderdikleri mesajlarla bunu daha belirgin bir şekilde ifade ediyorlar.”

Bu saldırıların yaptıkları çalışmaları hiçbir zaman aksatmadığını belirten Goldstone, her şeye rağmen kendilerine verilen görevi yerine getirmek için olması gereken çabayı ortaya koyduklarını ifade etti.

Gazze polisinin çalışmaları aksattığına dair basın yayın organlarında çıkan iddiaları da yalanlayan Goldstone, “Bu iddialar kesinlikle doğru değil. Tersine İsrail tarafında sıkıntı vardı. Asıl bizimle çalışmaya yanaşmayan İsrail güçleriydi” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.