FilistinHaberlerOrtadoğu

Goldstone Raporu savaşını İsrail kaybetti

Siyonist Hükümet’teki önemli kaynaklar, BM İnsan Hakları Kurulu’nun kabul ettiği Goldstone Raporu konusunda şu ana kadar verdikleri savaşı kaybettiklerini belirterek, bu konudaki mücadelenin henüz bitmediğini ifade etti.

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanot, internet sitesinde bugün (17 Ekim Cumartesi) verdiği haberde şunları yazdı: “İsrail, işgal ordusunun Gazze’de insanlık suçu işlediğini belgeleyen Goldstone Raporu’nun İnsan Hakları Kurulu’nda kabul edilmemesi için yaptığı mücadelede hezimete uğradı”.

Gazete, Siyonist bir yetkilinin şu sözlerine de yer verdi: “İsrail bu savaşı ve mücadeleyi fiili olarak kaybetti. Fakat Goldstone Raporu ile ilgili uzun mücadele daha sürecek”.

Haberde belirtildiğine göre, Siyonist yetkili sözlerini şöyle sürdürdü: “Tel Aviv bu mücadeleyi kaybedeceğini ta baştan biliyordu. Buna rağmen mücadeleyi bırakmadı. Raporla ilgili daha birçok savaşın olacağını düşünüyoruz”.
Diğer taraftan raporun Güvenlik Konseyi’ne havale edilmesine tepki gösteren Siyonist Başbakan Yardımcısı Eli Yishai “Bu karar aynen rapor gibi İsrail’e karşı alınmış bir karardır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.