FilistinHaberlerOrtadoğu

Görevlerimizden vazgeçeriz ama haklarımızdan asla!

Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniyye, kendisinin ve bakanlarının Filistin halkının birlik ve bütünlüğü uğruna makam ve mevkilerinden vazgeçmeye hazır olduğunu fakat hükümetin Filistin halkının sabit değerlerinden ve haklarından asla taviz vermeyeceğini söyledi.

Heniyye, bugün (22 Temmuz Çarşamba) Gazze’de başarılı lise öğrencileri ve şehit öğrenciler için düzenlenen törende konuştu.

Gazze ile Batı Yaka’da sınavların aynı anda yapılması için çaba harcadıklarını kaydeden Heniyye, hükümetin Eğitim ve Öğretim Bakanı’na Gazze ve Batı Yaka’da sınavların birlikte yapılması ve sonuçların aynı anda açıklanması için talimat verdiğini bildiren Heniyye, “Bu bizim birlik ve bütünlüğe verdiğimiz önemi gösteriyor ve Gazze’de ayrı bir yapı kurmak istemediğimizi ispat ediyor. Çünkü vatan projesi bundan daha büyük. Biz Batı Yaka ve Gazze demiyoruz. Filistin, Filistin’in tümü diyoruz” şeklinde konuştu.

Heniyye, lise sonu sınav sonuçlarının Batı Yaka ve Gazze’de aynı anda açıklanmasının Kahire’de diyalog görüşmesini yürütenlere de bir mesaj teşkil ettiğini ifade etti.

Başbakan Heniyye, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz ulusal birliğe ve bu birliğin gerektirdiklerini yerine getirmeye hazırız. Ulusal birliğe ulaşmanın yolu, bizim Siyonist işgalciyi meşru olarak tanımamızı isteyen Amerikan ve Siyonist şartları bir kenara bırakmaktır. Biz sonuna kadar gitmeye hazırız. Fakat sabit değerlerimizden ve haklarımızdan taviz vererek değil.”

Heniyye, “Önümüzde uzun bir yol ve büyük sorumluluklar var. Zor şartlar ve modern çağın şahit olduğu en büyük cinayet sayılan bu ambargonun altında halkımıza onurlu bir yaşam sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.