HaberlerİranOrtadoğu

Gösteriler düşmanın umudunu suya düşürdü

Meşhed Cuma namazı geçici imamı ve Bilgeler Meclisi üyelerinden Hüccet’ül’İslam Alem’ül Huda, İran milletinin, İslam inkılabı ve Velayeti fakih’e bağlılığının düşmanların umutlarının suya düşmesine neden olduğunu söyledi.

Tahran’da bugün İnkılab meydanında fitnecileri protesto gösterisinde konuşan Huda, ehlibeyt aşığı ve Kerbela kültürüyle yoğrulmuş İran milletinin İslam nizamına olan bağlılığına teşekkür etti.

Velayeti Fakih sistemine inanmayanların İmamet konusunda da şüphelerinin olacağını belirten Huda, bu durumun da İmamet konusunda müslümanın uzaklaşması manasına geldiğini söyledi.

Veliyyi Fakih’in Dünya Müslümanları Rehberi İmam Ali Hamaney olduğunu kaydeden Meşhed Cuma namazı geçici imamı, Hizbuşşeytanın Rehber’in düşmanı olduğunu kaydetti.

Bu arada Halkın Münafıkları terör örgütü elebaşı Meryem Recevi, Aşura günü karışıklıklarında rollerinin olduğunu itiraf etti. Recevi, aşura günü çıkan olayların, daha önce programlanmış olduğunu itiraf ederken İslam nizamı karşıtlarından fitne çıkarmak için suçlanan kişilere katılmaya davet etti.

Bundan önce de İran İstihbarat Bakanlığı, fitne çıkarılmak istenen olaylarda, halkın münafıklarının rolünün olduğunu bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (39) içerik yüklenmiştir.