HaberlerAvrupaDünyaİranOrtadoğu

Grossi Şubat’ta İran’da olacak

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Genel Direktörü Rafael Grossi Salı günü yaptığı açıklamada, Şubat ayında İran’ı ziyaret edeceğini duyurdu.

Iran Press haber ajansının haberine göre, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Genel Müdürü, “siyasi görüşmeler yapmak üzere” Şubat ayında Tahran’a geleceği tahmininde bulundu. 
Brüksel’de bulunan Grossi, Avrupa Birliği genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuyu gündeme getirdi ve İran’ın koruma anlaşmaları çerçevesindeki taahhütlerinin uygulanmasına ilişkin karmaşık bir tablonun söz konusu olduğunu iddia etti.
Grossi İran’ın taahhütlerinin bir kısmını yerine getirdiğini ancak yine de onlara bazı önemli açıklamalarda bulunmaları gerektiğini iddia etti.
UAEA Genel Müdürü, İran’a yapacağı ziyarette, iddia edilen koruma konuları alanında ilerleme kaydedileceğini umduğunu ifade etti.
İran, BERCAM nükleer anlaşmayı imzaladıktan sonra sorumlu bir ülke olarak yükümlülüklerini kusursuz bir şekilde yerine getirdi ve bu husus Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nın 16 raporunda onaylandı./

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.