Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Güçlü ve müreffeh bir toplum için ilim şarttır

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah’il Uzma Seyyid Ali Hamanei, ”güçlü ve müreffeh bir toplum için ilmin olmazsa olmaz olduğunu” söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, namazı Tahran Üniversitesi bahçesinde kıldırdı.

İslam İnkılabı Rehberi”nin namazı ardından İslam dünyası ve tüm insanlık için duasına halk ”Amin” diyerek katıldı.

Hutbede Ramazan’ın bereket, rahmet ve güzelliklerinden bahseden Ayetullah Hamanei, halkı her zamankinden daha çok dayanışma içinde olmaya çağırdı.

Halktan birlik ve beraberliklerini korumalarını isteyen Ayetullah Hamanei, ”güçlü ve müreffeh bir toplum için ilmin olmazsa olmaz olduğunu”söyledi.

Ayetullah Hamanei, seçim sonrasındaki atmosfere ilişkin olarak da herkesi sağduyulu ve insaflı davranmaya, karalama ve hakaretten uzak durmaya davet etti.

İslam İnkılabı Rehberi ayrıca, dünya Kudüs günündeki İslam ümmetinin haykırışını hatırlatarak, bu haykırışın Siyonist rejiminin aleyhine olduğunu belirtmekle, İran halkı gibi İslam ümmeti zulme karşı boyun eğilmeyeceğini vurguladı.

Namaz öncesi ve sonrası çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra halktan da çok sayıda kişi vatandaşlara tatlı, çay ve şerbet ikram etti.

Bayram namazına Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Meclis Başkanı Ali Laricani, Yargı Erki Başkanı Ayetullah Muhammed Sadık Laricani, Uzmanlar Meclisi ve Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı Ayetullah Ali Ekber Haşimi Rafsancani, Anayasayı Koruyucular Konseyi Genel Sekreteri Ayetullah Ahmed Cenneti, Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri ve Nükleer Başmüzakereci Said Celili, Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Silahlı Kuvvetleri Genel Komutanı Tümgeneral Ataullah Salihi, bazı kabine ve meclis üyeleri ile diğer üst düzey siyasi, askeri ve dini liderler de katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.