FilistinHaberlerOrtadoğu

Güney Afrika Elçisi: Filistinlilerin Mücadelesi Irkçılıkla Mücadelemizin Devamıdır

Gazze’deki Uluslararası İlişkiler Konseyi bir çok lider, kanaat önderi, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve akademisyenle birlikte bölgeyi ziyaret eden Güney Afrika Büyükelçisi Eşref Süleyman ve eşini coşkuyla karşıladı.
Uluslararası İlişkiler Konseyi Başkanı Basim Naim, büyük büyükelçiye hoş geldin dedikten sonra, Filistin halkıyla Güney Afrika halkının çok derin ilişkilere sahip olduklarını söyledi.

İki halkın zulüm ve ırkçılığa karşı verdikleri mücadelenin birbirine çok benzediğine dikkat çeken Naim, Güney Afrika’nın ırkçılığa karşı mücadelesinden istifade etmek gerektiğini kaydetti.

Naim, Filistin davasına destek veren ve başkenti Kudüs olacak devletini kurmak için ortaya koyduğu çabada Filistin halkının yanında yer alan Güney Afrika’ya teşekkür ettiklerini bildirdi.

Diğer taraftan bu önemli ziyareti gerçekleştiren ve gereken girişimleri yapan Uluslararası İlişkiler Konseyi’ne teşekkür ettiklerini belirten Güney Afrika Büyükelçisi, Güney Afrika’daki herkesin Filistin’e ve Filistin halkına derin bir sevgi beslediğini söyledi.

Büyükelçi yaptığı açıklamada, Filistin halkının işgale karşı sürdürdüğü mücadelenin Güney Afrika halkının ırkçılığa karşı sürdürdüğü mücadelenin bir devamı olduğunu hatırlatarak, Güney Afrika’nın efsanevi lideri Nelson Mandela’nın “Filistinliler özgürlüklerine kavuşmadan Güney Afrika tam manasıyla özgürlüğe kavuşmayacaktır” dediğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.