AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

Güney Afrika, İran için önemli bir konuma sahiptir

İran cumhurbaşkanı birinci yardımcısı Perviz Davudi bugün Güney Afrika’nın yeni büyük elçisi İbrahim Muhammed Salih’i kabulünde, İslami İran’ın Güney Afrika ile ilişkilerin gelişmesi ve derinleşmesine vurgu yaparak Tahran’ın Güney Afrika’ya özel önem verdiğini belirtti.

Yapılan görüşmede Davudi, mevcut kapasiteler ve kabiliyetlerin kullanılmasını, her iki ülke yararına olduğunu ifade ederken, iki ülkenin mevcut kapasitelerle derin siyasi, sosyal ve kültürel konularda derin ve geniş işbirliği alanlar oluşturabileceklerini belirtti.

Davudi çeşitli alanlarda iki ülkenin yatırım alanlarına işaretle her iki ülkenin yatırımcıları ve firmalarının çeşitli sanayi ve kalkınma projelerinde işbirliği yapabileceklerini ifade etti.

Güney Afrika büyükelçisi İbrahim Muhammed Salih de karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi ve derinleştirilmesine imkan sağlayan kapasitelere değinerek, İ.İ.C. ve Güney Afrika’nın bir çok alanda işbirliğine sahip olmalarına rağmen, söz konusu ilişkiler düzeyini yükseltmek için hala kapasitelerin bulunduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.