FilistinHaberlerOrtadoğu

Güney Afrika’dan Heniyye Hükümeti’ne ziyaret

Güney Afrika Dışişleri Bakanı Yardımcısı İbrahim İbrahim beraberindeki yedi kişilik heyetle bugün (01 Mayıs Cumartesi) Rafah Sınır kapısından Gazze’ye geçti.

Başbakan İsmail Heniyye ve Meclis Başkanı Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr geçen hafta 26 Nisan Pazartesi günü Güney Afrika’daki iktidar partisinin meclisteki parlamento grubu başkanı Mathuli Moon başkanlığındaki parlamenter heyeti kabul etmiş, Gazze kuşatması başta olmak üzere Gazze’deki insanların çektiği sıkıntılar, Kudüs, Mescidi Aksa ve işgal rejiminin insanlık dışı uygulamalarıyla ilgili bilgi vermişti.

Güney Afrika heyetini Gazze’de Filistin Hükümeti adına Dışişleri Bakanı Yardımcısı Dr. Ahmed Yusuf ve Halil Ebu Leyle, Sınır Kapıları İdaresi Başkanı Dr. Gazi Hamad, Güney Afrika’nın Gazze temsilcisi ile Ramallah yönetimindeki temsilcisi karşıladı.

Güney Afrika Dışişleri Bakanı Yardımcısı’nın bir heyetle Gazze’yi ziyaret etmesi ve ziyaretin Filistin Hükümeti tarafından memnuniyetle karşılanması birçok basın kuruluşu tarafından flaş haber olarak duyuruldu.
Güney Afrikalı heyet Gazze’ye geçer geçmez bir basın toplantısı da yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.