AsyaHaberler

Güney Kore eski cumhurbaşkanı intihar etti

Güney Kore eski Cumhurbaşkanı, kendisinin birkaç milyon dolarlık mali yolsuzlukta bulunduğuna dair hükümet yetkililerince eleştirilmesi üzerine bugün intihar etti.

Güney Kore eski Cumhurbaşkanı “Roh Moo-Hyun”, ülkesinin siyasi-ekonomik teşkilat ve yetkililerinden birçoğunun kedisini, söylenenlere göre birçok milyon doları bulan mali yolsuz girişimiyle ilgili olarak açık bir ifadeyle eleştirilerini sürdürmeleri üzerine bugün sabah intihar girişiminde bulundu.

Güney Kore Polisi bu hadiseyle ilgili olarak muhabirlere bilgi verirken, 2003-2008 yılları arasında bu ülkede Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunan Moo-Hyun’un, intiharıyla ilgili bir not yazdıktan sonra bugün sabah yerel saatle 6.40’da Bunga köyündeki bir dağa tırmandığını ve daha sonra bir kaya üzerinden kendini aşağıya atığını ve sonuçta kayalara çarpması yüzünden olay yerinde anında hayatını kaybettiğini bildirdi.

Eski Başkan Hyun’un özel sereteri de, intihar olayını doğrularken, mali yolsuzluk olayıyla ilgili resmi eleştirilerin artmasının bu hadisede rolü olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (11) içerik yüklenmiştir.