AsyaHaberler

Güney Kore, İran ile ilişkilerini bozmak istemiyor

Güney Kore haber ajansları Seul yönetimi Amerika’nın yaptırım istekleri ile İran’ın karşı tehdidi arasında bir denge kurmak için İran’la müzakere etmek istediğini yazdı.

Bir yandan Amerika tarafından İran’a tek yanlı yaptırımlara katılması için baskı altında tutulan öbür yandan da İran’ın misilleme tehdidi ile karşılaşan güney Kore yönetiminin kararsızlığı sürüyor.

Güney Kore haber ajansları Seul yönetiminin, Amerika’nın yaptırım istekleri ile İran’ınmisilleme tehdidi arasında bir denge kurmak için İran’la müzakere etmek istediğini yazdı.

Güney Kore basını, Seul yönetimi yakında hem İran, hem Amerika ile bu konuda bazı müzakerelerde bulunacağını yazarken, sırf ABD’yi memnun etmek için İran gibi bir ülkeden uzaklaşmanın mantıklı olmadığını vurguluyor.

G Koreli bir yetkili, müzakerelerin ne zaman başlanacağının henüz tam olarak bilinmediğini, ama çok yakında gerçekleşeceğinni kesinlik kazandığını ve G. Kore’nin İran’la ilişkilerini korumak için elinden geleni yapıp Amerika’ya direneceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Nisan 2023 (1) içerik yüklenmiştir.