AsyaFilistinHaberlerOrtadoğu

Güney Koreli bir grup üniversite öğrencisi Gazze saldırısını protesto etti

Güney Koreli bir grup üniversite öğrencisi, korsan İsrail’in Gazze saldırısını protesto etti.

Güney Kore’de, Paylaşım Kültürü (Nanum Munhwa) adlı sivil toplum örgütü başkent Seul’deki korsan İsrail Büyükelçiliği önünde Tel Aviv yönetimini protesto eden gösteri düzenledi. Korsan İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı saldırının bir an evvel bitmesini isteyen grup, Tel Aviv yönetimini ‘terörist’ olarak adlandırdı. Elçilik önünde ellerinde ‘Terör devleti İsrail’ yazan pankartlar taşıyan grup, Filistin’in özgürlüğünü sonuna kadar savunacaklarını söylediler. Yoğun güvenlik tedbirlerinin aldığı gösteri olaysız bitti.

Korsan İsrail Büyükelçiliği’nin önünde ayrılan öğrenciler Seul’ün merkezi bölgelerinden Gwanghwamun Meydanı’na geçti. Grup, Gwanghwamun Meydanı’na yakın olan ABD Büyükelçiliği önünde de eylemlerini sürdürdü. İsrail’in Gazze saldırılarında dolayı ABD’yi sorumlu tutan öğrenciler, dünya kamuoyuna Filistinlilerin öldürülmelerini durdurması için çağrıda bulundu. Öte yandan öğrenciler dağıttıları basın bildirilerinde, kendi ülkelerinin İsrail’in başlattığı savaşı durdurması hususunda sorumlu olmaya çağırdı.

Meydanın ilgi gösteridiği protesto gösterisine Güney Kore’nin ünlü şairlerinden Park No-hae de katıldı. Yazdığı şiirde Gazze halkının yanında olduğunu belirten Park, bir Filistinli çocuğun gözünde İsrail’in saldırılarını anlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.